Category Blog

KINA GECESİ NASIL ORGANİZE EDİLİR?


“Hayatınızın en önemli ve özel günlerinden biri olan kına gecenizi planlama aşamasına geldiyseniz, şimdiden tatlı bir telaşa kapılmışsınız demektir. Kına organizasyonu nasıl organize edilir, nerede yapılır, ne tarz bir elbise giyilir, hangi kına malzemeleri alınmalı, misafirlerinize nasıl bir hediye verilmeli gibi birçok soru aklınızı kurcalarken, Hanedan Kına Organizasyon editörleri olarak bu tatlı telaşınıza rehberlik edecek bir yazı hazırlamaya çalıştık. “

kına gecesi organizasyonu

BÜTÇENİZİ BELİRLEYİN  

En mutlu günlerinizden biri olan kına gecenizi planlamaya başlamadan evvel,elbette her şeyden önce kına gecenize ayırabileceğiniz bütçenizi  belirlemeniz gerekli. Kına geceniz için belirleyeceğiniz bütçe, kına organizasyonu planlamasında önemli bir rol oynuyor. Ancak “Çok büyük bütçeler ayıramıyorum” diye karamsarlığa kapılmayın! Evet,büyük bütçeler ile, birçok hizmetin yer aldığı kına gecesi organizasyonları düzenlenebilir. Fakat düşük bütçeler ile kına organizasyonu hizmeti alabileceğiniz firmaların olmasının dışında; kendi evinizde, arkadaşlarınız ile beraber çok eğlenebileceğiniz bir kına organizasyonu düzenleyebilirsiniz.

DAVETLİ LİSTESİ HAZIRLAYIN

      Aslında bütçenizi belirlemenizde esas önemli rolü oynayacak etmen davetli sayınızdır. Çünkü; kına gecenize davetli misafirlerinizin sayısı, nasıl bir mekanla anlaşmanız gerektiğinin ipuçlarını verecektir. Kalabalık bir liste, misafir kapasitesi yüksek mekan demektir.  Aksine davetli sayısı az olan bir liste ise, butik organizasyonlar düzenleyebileceğiniz bir mekan anlamına gelir. Aynı zamanda misafirlerinize sunacağınız ikramların ve hediyeliklerin de, davetli sayınız ile bağlantılı olduğunu hesaba katmayı unutmayın.

KINA MEKANI

KINA GECENİZİ NEREDE YAPACAĞINIZI BELİRLEYİN ( KINA MEKANINIZI SEÇİN )

       Az önce bahsettiğimiz gibi davetli listeniz kına gecenizi düzenleyeceğiniz mekanın türünü belirleyecektir. Davetli sayısı çok ise; düğün salonları,oteller,sosyal tesisler vb. yerler ile anlaşabilirsiniz. Davetli sayınız az ise;kına konakları,tarihi mekanlar,restaurantlar,cafeler,butik oteller vb. yerleri tercih edebilirsiniz. Eğer daha butik ve lüks bir organizasyona ev sahipliği yapmak istiyorsanız; saraylar,yalılar,özel organizasyonlara açık villalar veya havuz başı yıldızlı mekanları tercih edebilirsiniz. Elbette tüm bunların yanı sıra, başka alternatifler de var tabiki. Günümüzde halen bir gelenek olan “kapı önü organizasyonlar” diye tabir ettiğimiz ev önü veya bahçelerde düzenlenen kına geceleri birçok çiftimiz tarafından tercih edilmeye devam ediliyor. Evinizde veya bahçenizde istediğiniz birçok konsepte kına gecesi düzenleyebilirsiniz.

13529136_489764277895575_944737285743393896_n

ANLAŞTIĞINIZ MEKAN İLE DETAYLARI KONUŞUN

       Eğer bir mekan ile anlaştıysanız, sizlere birçok ana hizmeti yüksek ihtimal ile verecektir. Misafirlerinize ikram edeceğiniz menüyü, eğer mümkünse tatmadan karar vermeyin. Müzik organizasyonu hizmeti olup olmadığı, ses-ışık sistemi kullanım durumunu ve süsleme hizmetinin istediğiniz gibi olup olmadığını mekan yöneticileri ile detaylı bir biçimde konuşun. Baştan konuşacağınız bu konular, ilerleyen zamanlarda aklınızı kurcalayacak önemli bir konu olan düğün organizasyonunuzu planlama aşamasında size rahatlık sağlayıp, aklınızda soru işaretleri oluşmasına engel olacaktır.

KINA GECESİ KONSEPTİ

FARKLI OLSUN İSTİYORSANIZ,  KONSEPT KINA GECESİ PLANLAYIN

        Standart bir kına gecesi organizasyonu istemiyorsanız elbette tercih etmeniz gereken bir başka alternatif, konsept kına gecesi organizasyonu olmalı. Konsept bir kına gecesi; misafirlerinizin aklında mutlak yer edinecek, marjinal organizasyonlardır. Örneğin arkadaş grubunuz ile hamamda kına organizasyonu düzenleyebilir ve hamam konseptine uyacak hediyelikler verebilirsiniz. Peştemal,ayna ve tarak seti, özel tasarımlı sabunlar ve lifler vb. hediyelikler hamam konseptine muhteşem uyum sağlamakta.

Bollywood

Hamam konseptinin yanı sıra Osmanlı Kına Konsepti, Hint Kına Konsepti, Pembe Konsepti, Bekarlığa Veda Partisi Konseptli kına gecesi düzenleyebilirsiniz.

Kına Gecesi Konseptleri” yazımızda alternatif kına gecesi konseptleri fikirlerini okuyabilirsiniz.

KINA ORGANİZASYON FİRMASI

ZAMANINIZ YOKSA, ORGANİZASYON FİRMASI İLE ANLAŞIN

Eğer kına gecenizi planlamaya ayıracak vaktiniz yoksa, detaylarla ilgilenmek istemiyorsanız, kusursuz bir program akışı olsun diyorsanız o zaman profesyonel ve resmi bir kına organizasyon firması ile anlaşmanız faydanıza olacaktır. Kına organizasyonunuz ile ilgili tüm detayları isteğiniz doğrultusunda sizin yerinize planlayacak olan kına organizasyon firmaları ile ilgili dikkat edeceğiniz en önemli husus bu işi resmi olarak yapıp yapmadıklarıdır. Resmi olmayan bir kına organizasyon firması ile yapacağınız yazılı anlaşmanın hiçbir geçerliliği olmayacak ve mağduriyet durumunda hak talep edemeyeceksiniz. Anlaşacağınız firmayı seçme aşamasında; kına organizasyon işini ne kadar süredir yaptıkları, hangi hizmetleri nasıl verdikleri,sosyal medyada ve internette hakkında yapılan müşteri yorumları gibi ayrıntıları incelemeden karar vermemelisiniz.

kina001_12_8493927

       Anlaşacağınız profesyonel bir kına organizasyon firması, kına gecenize özel detaylı bir program akışı çizerek  kusursuz ve akıcı bir kına organizasyonu gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır. Hanedan Kına Organizasyona Özel Kına Paketleri İçin Tıklayınız.

KINA ELBİSESİ

KINA GECENİZDE NE GİYECEĞİNİZE KARAR VERİN

      Kına gecenizde ne giyeceğiniz, düğününüzde giyeceğiniz gelinlik kadar önemlidir. Çünkü kına geceniz de, düğün organizasyonunuz gibi ömür boyu hatırlanacak özel bir gündür. Kına gecenizde giyebileceğiniz ilk alternatif; elbette sizi yansıtan, zevklerinize uygun ve içinde kendinizi mutlu hissedeceğiniz bir bindallı. Bindallınızı kına gecesi organizasyonu yapan  firmalardan temin edebilirsiniz.

Hanedan’a Özel Bindallı Modelleri için tıklayınız.

    Bir diğer alternatif ise, konseptinize uygun bir abiye elbise. Kına gecenizde şık bir abiye elbise giyebilirsiniz.
Dilerseniz abiye elbisenizin üzerine kaftan giyerek otantik bir görünüm de elde banner_865edebilirsiniz.

“Ne giyeceğime karar veremedim” diyorsanız, o zaman iki seçeneği de birleştirebilirsiniz.Nasıl mı?

    Hanedan Kına Organizasyon ekibi olarak çoğu gelin adayımıza en sık önerdiğimiz çözüm iki kıyafeti de aynı gecede giymesi olmaktadır. Gelin adaylarımıza özel oluşturduğumuz kına gecesi organizasyonu programında, hangi kıyafeti ne kadar süre ile ne zaman giyeceğini belirliyor ve kına gecesi ile ilgili büyük bir ikilemden kurtarıyoruz. Ufak bir ipucu vermek gerekirse; kına merasiminize kadar abiye elbise ile durup, kına yakımı çıkışınıza bindallınız ile çıkabilirsiniz.

Bu arada bindallı fiyatları da birçok gelin adayımızı düşündüren bir durum. Bindallı satış fiyatları 400 TL ile  2.000 TL arasında değişmekte. Eğer özel tasarım bir bindallı istiyorsanız, o zaman gelinliğiniz kadar bütçe ayırmanızı tavsiye ederiz.

Ancak, Hanedan Kına Organizasyon profesyonelleri olarak bizim tavsiyemiz bindallınızı kiralamanız yönünde. Nedeni ise çok beğendiğiniz fakat fiyatı yüksek olan bir bindallıyı, ekonomik bir fiyata kiralayarak temin edebilmeniz. Firmamızda bindallı kiralamaları 250 TL ile 800 TL arasında değişmekte. Üstelik tadilat ve kuru temizleme masrafları bize ait. Bindallı Modelleri için Tıklayınız.

KINA DAVETİYESİ

KINA DAVETİYENİZİ SEÇİN

Geldik kına gecenizi misafirlerinize duyurma aşamasına…

Öncelikle belirtmeliyizki, düğün ve kına davetiyesi sektörü çok büyük bir pazar. Dolayısıyla birbirinden farklı çok fazla davetiye bulunmakta. Kına geceniz için davetiye yapıp yapmamak elbette tercihinize kalmış bir durum. Fakat kına davetiyesini,düğün davetiyesinden ayıran bir özelliği var. O da aynı zamanda bir hatıra niteliği taşıması. Kına davetiyeleri günümüzde hatıra olarak kalacak detaylardan oluşmakta. İstediğiniz her türlü tasarımın, artık hemen hemen her davetiye firmasında bulunan yeni nesil baskı teknolojisi ile somut hale getirilebilmesi, kına gecenizi konsept bir hale getirmeye olanak tanıyor.

BİZ KADINLARIN EN SEVDİĞİ AŞAMA: “ALIŞVERİŞE ÇIKIN”

Evet, alışveriş hiçbir kadın tarafından es geçilemeyecek, büyük bir istek ile yapılan muazzam bir etkinlik. Alışverişe çıkmadan evvel, kına geceniz ile ilgili alacağınız kına malzemeleri listesini hazırlamanız gerekiyor. Hadi zamandan kazanın ve sizin için yaptığımız kına malzemeleri listesini ve senaryosunu inceleyin.
14440682_521644658040870_2683848369468400392_n

*** Diyelimki 150 davetliniz var. Sakın kına malzemelerinizi 150 kişilik alma gibi bir hataya düşmeyin. Çünkü kına malzemeleri genelde gençlerin kullandığı aksesuarlardan oluşmaktadır. Aile büyüklerinin de olacağını hesaba katarak ortalama rakamları sizler için paylaşıyoruz.

EL GÜLÜ

* 12 ‘li paket olarak satılmaktadır. Sadece kına yakımı esnasında kullanılacağı için 3 paket el gülü almanız yeterli olacaktır. Paket fiyatı renk ve model seçeneklerine göre 8 TL ile 20 TL arasında değişmektedir.

EL MUMU

* 12’li paket olarak satılmaktadır. Yine 3 paket el mumu  yeterli olacaktır. Aynı şekilde paket fiyatı 8 TL ile 20 TL arası değişmektedir.

NEDİME TACI

* 10’lu paket olarak satılmaktadır. Genelde arkadaşlarınız tercih edeceği için 2 paket kına tacı almanız yeterli olacaktır. Paket fiyatı renk ve model seçeneklerine göre 10 TL ile 25 TL arası değişmektedir.

HALAY MENDİLİ

* 10’lu paket halinde satılmakta olup, tek tek de alabilirsiniz. 20 Adet halay mendili yeterli olacaktır. Adet fiyatı 0.25 Krş ile 1 TL arasında değişmektedir.

KUTU KINA

* 20’li,50’li ve 100’lü paketler halinde satılmaktadır. Standart kutu modellerinden kaftan modellere kadar birçok çeşidi bulunmaktadır. Paket fiyatları 8 TL ile 25 TL arası değişmektedir. Misafir sayınız kadar kutu kına alabilirsiniz.

KONUŞMA BALONU

* Konuşma balonları en revaçta olan kına malzemelerinden. Tek tek satılmaktadır. Her çeşitten birer tane alabilirsiniz. Ortalama adet fiyatı 0.50 Krş ile 2 TL arası değişmektedir. 20 Adet yeterli olacaktır.

* Nedime Bilekliği: Arkadaşlarınıza dağıtacağınız 2016 yılında piyasaya farklı modeller ile tekrar çıkan en güzel aksesuarlardan. 12’li paketler halinde satılmaktadır. Paket fiyatı 15 TL ile 20 TL arası değişmektedir.

* Fotoğraf Çerçevesi: İsminize özel bastırabileceğiniz gibi hazır şekilde de alabilirsiniz. İki kişinin yan yana sadece yüzlerinin sığdığı fotoğraf çerçevelerinin hazır olanları 5 TL ile 15 TL arası değişmektedir. Özel tasarımlıları 50 TL’den başlamaktadır.

* Tef : Tefler de kına organizasyonlarında en çok tercih edilen malzemelerden. 10 İle 15 adet arası yeterli olacaktır. Kına gecelerinde kullanılmak üzere satılan tefler genelde kalitesiz malzemeden yapıldığı için çabuk parçalanır. Tabi iyi tef almak isterseniz size kalmış. Ancak biz sadece kına gecenizde kullanacağınız ucuz tefleri tavsiye ediyoruz. Adet fiyatı 1.5 TL ile 3 TL arasında değişmekte.

* Kına Tepsisi ve Sepeti : Kınanızın yakılacağı anda kendisini gösterecek ürün kına tepsisidir. Katlı ve pullu bir kına tepsisi, salon ışıkları ile birleşince kına yakım anında çekilen fotoğraflarda güzel detaylar verecektir. Kına sepetini de hediyeliklerinizi dağıtmada kullanabilirsiniz. Genelde ikisi birlikte satılmaktadır. En standart ve düz modelleri 30 TL ‘den başlayıp, 275 TL’ye kadar çıkmaktadır.

* Gelin Yüz Örtüsü/Eldiveni ve Damat Omuz Örtüsü/Eldiveni: Önemli bir kına malzemesi olmakla birlikte, çok fazla renk ve modele sahiptir. Takımı 8 TL ile 25 TL arasında değişmektedir. Daha özel ve sonrasında ev aksesuarı olarak kullanabileceğiniz bir şey olsun isterseniz sadece Hanedan Kına Organizasyon‘da olan Özel Yapım Bartın Tel Kırması‘nı tercih edebilirsiniz.

* Volkan ve Konfeti: Aslında bu malzemeleri herhangi bir organizasyon firmasından hizmet almayacaksanız tavsiye etmiyoruz fakat yine de almak isterseniz konfetiler 3 TL ile 15 TL arası, volkanlar ise 2.5 TL ile 10 TL arası değişiyor.

* Çerez Kesesi : Çerez keseleri misafirlerinize verebileceğiniz geleneksel ikramlardan bir tanesi. Keseleri doldurmak için alacağınız kuruyemiş karışımı tamamen size kalmış. Ancak süper lüks kuruyemiş karışımı en çok tercih edilenlerden. 50’li ve 100’lü paketler halinde satılan çerez keselerinden misafir sayınız kadar almanız yeterli olacaktır.

* Testi: Testi kırma adeti bolluk ve bereketi simgeleyen, Anadolumuzun en eski adetlerinden. Genelde düğün sonrası kayınvalide evine veya kendi evinize vardığınızda kapı önünde gerçekleştirilir bu adet.Fakat günümüzde birçok gelin adayı kına gecesinde bu adeti uygulamayı tercih ediyorlar. İçi boş testilerin fiyatı 8 TL ile 15 TL arasında değişmekte. Boş testileri şeker,buğday veya bozuk para ile kendiniz doldurabilirsiniz.

* Yaş Kına: Kına gecenizde yakacağınız yaş kına veya diğer adı ile kuru kına da önemli bir faktör.Yaş kınaların kilosu 3 TL ile 15 TL arasında değişmekte. Bizim tavsiyemiz çok ucuz kına almamanız yönünde olacaktır. Günümüzde çoğu ucuz kınanın hassas ciltler için alerji riski taşıdığını biliyoruz. Bunun için orta fiyatlarda 500 Gr yaş kına yeterli olacaktır.

* Shakira Kemeri: Kına gecenizde tüm kurtlarınızı Shakira gibi dökmek istiyorsanız, zilli Sharika kemerleri eğlencenize renk katacaktır. Adet fiyatı 5 TL ile 8 TL arası değişmektedir.

14563430_523158007889535_1094854110998402642_n

Özetlemek gerekirse kına malzemeleri alışverişini kendiniz yapacaksanız ortalama 250 TL ile 350 TL arası bütçe ayırmanız gerekmektedir. Ancak bir kına organizasyon firması ile anlaşarak da bütün bunları paketinize daha uygun fiyatlarla dahil edebilirsiniz.

Örnek vermek gerekirse, Hanedan Kına Organizasyon‘dan alacağınız kına organizasyonu paketlerinde, saydığımız bu malzemelerin hepsi ÜCRETSİZ olarak kına gecenize getirilmekte.

    Kına organizasyon malzemelerini her yıl yenileyen Hanedan Kına Organizasyon ekibi, bağlı olduğu Kundak Grup’a ait dış ticaret firması aracılığı ile toptan getirterek depolarında stoklamaktadır. Hanedan Kına, standart maliyetlerin daha aşağısında kına malzemeleri temin ederek, her bütçeye uygun kına malzemelerini gelin adaylarımızın beğenisine sunmaya devam ediyor.

Kına malzemeleri ile ilgili detaylı yazımıza aşağıdaki buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

FOTOĞRAF VE VİDEO ÇEKİMİ İÇİN PROFESYONEL BİR HİZMET ALIN

     Elbette bu anları ölümsüzleştirmek gerekir. Bunun için de profesyonel bir firmadan fotoğraf ve video çekimi hizmeti almalısınız. Firmanın yaptığı işlere bakarak, gecenize uygun olup olup olmadığını anlayabilirsiniz. Fotoğraf ve video çekimi hizmetleri minimum 500 TL’den başlayarak, istekleriniz doğrultusunda 3.500 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

KINA GECESİ ORGANİZASYONU NASIL YAPILIR?

     Tavsiyemiz elbette bir kına organizasyon firması ile anlaşmanız. Hem organizasyonu üstlenip hem de misafirleriniz ile ilgilenmeniz; stres yaşamanıza ve kına gecenizin tadını çıkarmanızdan çok, neyin,ne zaman,nasıl olacağına karar vermeniz ile geçecektir.

 Hanedan Kına Organizasyon profesyonellerinin genel hatlarıyla detaya girmeden hazırladığı kına gecesi programını kendinize uyarlayabilirsiniz.

PROGRAM AKIŞI

19:00 Kapıların Açılması ve Misafirlerin Karşılanması13873198_499716793566990_5062283685242763827_n

(Yöresel kostümlü nedimelerimiz gülsuyu ve lokum ikramı gerçekleştirir)

20:00 Hoşgeldiniz Girişi İçin Hazırlık

20:15 Hanedan Kızları İle Davul ve Defler Eşliğinde Salona Giriş

20:15-21:00 Arası Kına Eğlencesi 1.Bölüm

21:00-21:20 Arası Hanedan’a Özel Kareografili Dans Gösterileri

21:30 Kına Merasimi Girişi

21:30-21:50 Arası Kına Yakma Seramonisi

21:50-22:50 Arası Kına Eğlencesi 2.Bölüm

23:00 Organizasyon Bitimi

23:00-23:25 Arası Aile Fotoğraf Çekimi

(Tabi hazırlanan bu programın içerisinde çok fazla detay bulunmakta. Bütün bu detayları, anlaşacağınız kına organizasyon firmanız ile belirlemeniz gerekmekte.)

     Unutulmamalıdırki, her işin bir uzmanı vardır. Hayatınızda 1 kere yaşayacağınız kına gecenizin telafisi bulunmamaktadır. Kendinizin veya tecrübesi olmayan bir yakınınızın planlayacağı kına gecesi, yüksek ihtimalle karmaşıklıkla sonuçlanacaktır.

Profesyonel bir kına organizasyon firması ile anlaşmanız üzerinizden büyük bir yükü ortadan kaldıracaktır.

KINA HEDİYELİKLERİ

KINA HEDİYELİKLERİNİZİ BELİRLEYİN

        Davetiye sektörü gibi nikah ve kına şekeri sektörü de çok büyük bir pazar payına sahip.Rekabetin ve çeşitin milyon olduğu bu sektörle biraz da olsa tanışacaksınız. Nasıl bir hediyelik seçmeniz yine bütçeniz ile alakalı bir durum. Trend olarak isminize özel ojeler,ayna setleri,minyon kaftanlar,lavanta keseleri,özel yapım sabunlar, osmanlı motifli bakır işlemeler gibi saymakla bitmeyecek olan alternatifler mevcut. Bizim tavsiyemiz, buzdolabı süsleri tarzından çıkıp, misafirlerinizin günlük hayatında kullanabileceği kına hediyelikleri vermeniz yönünde. Hem uzun ömürlü bir hatıra olacak hem de kullanıldığı sürece misafirleriniz kına gecenizi hatırlayacak.

Son sözü söylemek gerekirse; kına gecesi organizasyonu aslında profesyonel bir hizmet almanız gereken,düğün kadar önemli bir organizasyondur. Üzerinden kına gecesi yükünü kaldırmak demek gecenizi daha farkında geçirmenizi sağlar. Eğer kendiniz organize etmek istiyorsanız, stresten uzak ve pozitif bir yaklaşımla programını oluşturmalısınız. Zamanında hareket edin ki, son dakika telaşına düşüp eksik kalmış bir unsur ile karşılaşmayın.

      Hanedan Kına Organizasyon ekibi olarak yaklaşık 10 yıldır sadece kına gecesi organizasyonları düzenliyoruz. İşimizin sadece kına gecesi organizasyonu olması, alanında yüksek tecrübeye ve birikime sahip olmamıza olanak tanıyor.

Başta Ankara olmak üzere; Türkiye’nin dört bir yanına kına organizasyon hizmeti götüren Hanedan Kına Organizasyon, güveninizi boşa çıkarmayarak en mutlu anlarınızı hayallerinizdeki gibi organize etmeye devam edecek.

Ayrıntılı bilgi ve iletişim için 0541 322 36 65 nolu telefonumuzu arayabilir veya hanedan@hanedanorganizasyon.net mail adresimize e-postanızı gönderebilirsiniz.

HANEDAN KINA ORGANİZASYON

“Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Kına Organizasyon Markası”

www.hanedanorganizasyon.net

Comments are closed.