KINA GECESİ ŞARKILARI

“Evetttt… Geldik en önemli konuya. Bir organizasyonun olmazsa olmazı müzik seçimidir. Canlı bir orkestra olsun, dj olsun veya kendi çabalarınız ile organize ettiğiniz bir müzik organizasyonu olsun hiçbir şekilde hataya yer verilemeyecek bir alandır müzik işi. Gelin kına gecelerinde hangi kına şarkıları trend göz atalım.”

Her organizasyonda olduğu gibi kına gecelerinde hataya yer verilmeyecek en önemli konu kına gecesi şarkılarıKına gecesi organizasyonlarını profesyonel bir şekilde yapan her firmanın çok geniş bir müzik arşivi olması gerekmektedir.  Kendi bünyesinde çalışan dj ve ses teknisyenlerinden tutun da orkestralarına kadar sürekli olarak kendilerini güncellemek zorundadırlar.

Peki profesyonel bir kına organizasyonu hizmeti alma durumunuz yoksa ne yapacaksınız? İşte sizler için hazırladığımız kına gecesi şarkıları ile derdinize derman oluyoruz.

14089174_508825695989433_5730193250356616936_n

Kına geceleri, düğün organizasyonu ile belli benzerlikler gösterse de aslında birbirinden çok bağımsız ve detaya inildiğinden çok fazla farkın çıktığı organizasyon çeşitidir. En belirgin farkların başında (müzik anlamında)  daha fazla hareketli şarkının yer almasıdır. Kına geceleri, misafir ağırlamadan çok eğlenceye dönük bir organizasyon olduğu için, oluşturulacak repertuarın daha eğlenceye dönük olması gerekmektedir.

Örnek vermek gerekirse misafirlerinizin sizi ilk görecekleri , “hoşgeldiniz çıkışı” diye tabir ettiğimiz ilk çıkışınızı aşağıdaki şarkılar ile gerçekleştirebilirsiniz.

Kına Gecesi Şarkıları İlk Çıkış-1 : Yeşim Salkım-Kına Gecesi

Kına Gecesi Şarkıları İlk Çıkış-2 : Candan Erçetin-Vay Halime

Kına Gecesi Şarkıları İlk Çıkış-3 : Suzan Kardeş-Yarım Hava

Kına Gecesi Şarkıları İlk Çıkış-4 : Serkan Çağrı&Rumeli Band- Uçtu Uçtu Baba

Kına Gecesi Şarkıları İlk Çıkış-5 : Sezen Aksu-Rakkas

Kına gecesi organizasyonları genelde kuru pasta ikramının yapıldığı organizasyonlar olduğundan, ilk çıkışınızdan sonra eğlence bölümüne direkt olarak başlayabilirsiniz. Örneğin; Osman Aga,Hadi Hadi,Yanayım Yanayım vb. alaturka pop şarkılar ile başlayabilir ve daha sonra güncel hareketli pop müzik ile devam edebilirsiniz. Yaklaşık 30 dakikalık pop müzik faslından sonra herkesin kurtlarını dökeceği oyun havası bölümüne geçebilirsiniz. Bunlara örnek olarak; Misket,Hüdayda,Kesik Çayır,Nar  Tanesi,Ankara’nın Bağları vb. şarkıları listenize ekleyebilirsiniz.

Zaman ilerledi ve geldik adet ve geleneklerin uygulanacağı kına yakma merasimine

Herkes sizden ağlamanızı bekleyecek ve siz de mecburen buna uygun şarkıları seçmek zorunda kalacaksınız. Günümüzde çoğu gelinimiz artık ağlamıyor ama biz yine adetleri yerine getirelim :)

İşte kına yakma merasiminde çalabileceğiniz alternatifler:

Kına Gecesi Şarkıları Kına Çıkışı-1 : Candan Erçetin-Yüksek Yüksek Tepelere

Kına Gecesi Şarkıları Kına Çıkışı-2 : Anonim-Kınayı Getir Aney

Kına Gecesi Şarkıları Kına Çıkışı-3 : Züleyha-Kınamı Yoğurdular

Kına Gecesi Şarkıları Kına Çıkışı-4 :Anonim-Annem Hakkını Helal Eyle

Adet ve geleneklerin uygulanmasının ardından kına yakımını bitirdikten sonra eğlencemizin ikinci bölümü olan kısma artık geçebiliriz. Bu kısımın oyun havaları ağırlıklı olmasını tavsiye ediyoruz. Gecenin ilerleyen saatlerinde eğer yörenizde varsa halaylarla sonrasında biraz roman havası ve oryantal müzik ile ve gecenin sonunda damat halayı ile kına gecenizi sonlandırabilirsiniz.

Hanedan Kına Organizasyon olarak görüşmelerimiz sırasında müzik konusunda detaylı bilgileri alıyor ve ona göre müzik repertuarı oluşturuyoruz.

Hanedan Kına Organizasyon’a 0312 803 KINA (5462) veya 0541 322 36 65 nolu telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Kına organizasyon fiyatları için tıklayınız.

 

Comments are closed.